تبلیغات
تکست آهنگ و خبر - واکنش روسیه به مواضع ضد سوری اردوغان

واکنش روسیه به مواضع ضد سوری اردوغان

چهارشنبه 10 آذر 1395 11:51 ب.ظ

 

خبرگزاری تقریب (TNA) - واکنش روسیه به مواضع ضد سوری اردوغان

 • خبرگزاری تقریب (TNA) - واکنش روسیه به مواضع ضد سوری اردوغان

  واکنش روسیه به مواضع ضد سوری اردوغان

  تنا

  وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که امکان برگزاری نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل در باره اظهارات رئیس جمهوری ترکیه مبنی بر هدف این کشور برای سرنگونی حکومت سوریه را بررسی می کند.

  تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲

  کد مطلب: 252405

  یک مقام وزارت خارجه روسیه در باره اظهارات رجب طیب اردوغان واکنش نشان داد و  به روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو گفت: روسیه پاسخ به اظهارات رئیس جمهوری ترکیه در مورد اهداف عملیات نظامی سپر فرات نیروهای این کشور در سوریه را آماده می کند.به گزارش ایرنا،وی افزود: احتمال دارد در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری ترکیه و در صورت تایید آن، ارائه درخواست برگزاری نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل در دستور کار روسیه قرار گیرد.
  رئیس کمیسیون سیاست گذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) نیز تمایل رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه برای سرنگونی حکومت بشار اسد در سوریه را خام خواند.
  آلکسی پوشکوف امروز اعلام کرد: اردوغان گفته که ارتش سوریه برای سرنگونی حکومت بشار اسد وارد سوریه شده، اما این هدف غیرقابل دسترس است.
  مقام پارلمانی روس در یادداشت توئیتری خود افزوده است: سخنان اردوغان بیش از اینکه بیانیه جدی باشد به اظهارات سیاسی شباهت دارد.
  به گزارش رسانه های روسی، اردوغان که کشورش در کنار عربستان سعودی و قطر از اصلی ترین متحدان آمریکا در اجرای سیاست های ضد سوری در شش سال گذشته شناخته می شود،دیروز در یک نشست خاورمیانه ای در استانبول اعلام کرد که هدف عملیات سپر فرات نیروهای ترکیه در سوریه، سرنگونی دولت این کشور است.

برچسب ها: واکنش ، روسیه ، به ، مواضع ، ضد ، سوری ، اردوغان ،