تبلیغات
تکست آهنگ و خبر - آواره شدن نیم میلیون افغان در 2016

آواره شدن نیم میلیون افغان در 2016

دوشنبه 29 آذر 1395 12:10 ق.ظ

 

آواره شدن نیم میلیون افغان در 2016

 • آواره شدن نیم میلیون افغان در 2016

  آواره شدن نیم میلیون افغان در 2016

  سازمان ملل از افزایش شدید آوارگان افغان در نتیجه سال‌ها جنگ در افغانستان خبر داد.

  دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۵

  کد مطلب: 5145

  دفتر هماهنگ‌کنندۀ امور بشردوستانۀ سازمان ملل روز گذشته اعلام کرد که فقط در سال ۲۰۱۶ بیش از نیم میلیون افغان درنتیجۀ ناآرامی‌های داخلی آواره شده‌اند و این بالاترین رقم از سال ۲۰۰۸ تاکنون به شمار می‌آید.
  تعداد افرادی که خانه‌های خود را به خاطر درگیری روزانه میان نیروهای دولتی و پیکارجویان طالبان ترک می‌کنند، به شدت افزایش یافته است.
  "مارک بودِن" هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل درباره افزایش آوارگان افغان ابراز نگرانی کرد و گفت:نگران هستم که این آمارها نه‌ تنها نشان‌دهندۀ آوارگان داخلی بلکه نشان‌دهنده بحرانی بلندمدت‌تر باشد؛ وی همچنین خواستار اقدامات جمعی به ‌منظور تأمین کمک‌های بشردوستانۀ بلندمدت برای آوارگان افغان شد.
  دفتر هماهنگ‌کنندۀ امور بشردوستانۀ سازمان ملل همچنین اعلام کرد: بیش از ۶۰۰ هزار آوارۀ افغان در سال ۲۰۱۶ از پاکستان اخراج و مجبور به بازگشت به افغانستان شدند.
  سازمان ملل تصریح کرد: بیش از ۱۵۰ میلیون دلار به‌ منظور تأمین هزینۀ کمک‌های اضطراری برای آوارگان افغان مورد نیاز است که البته حدود نیمی از آن تأمین‌شده است.
  بنا بر آمارهای سازمان ملل که در ماه جولای منتشر شد، تنها در نیمۀ اول سال ۲۰۱۶ یک هزار و ۶۰۱ نفر در ناآرامی‌‌های افغانستان کشته و سه هزار و ۵۶۵ نفر مجروح شده‌اند؛ این آمار از افزایش بی‌سابقۀ تلفات غیرنظامیان در این کشور جنگ‌زده حکایت دارد.


برچسب ها: آواره ، شدن ، نیم ، میلیون ، افغان ، در ، 2016 ،